Jdi na obsah Jdi na menu
 


KULHAVÝ MEZEK / Oldřich Daněk

Premiéra: 9.11.2009

Režie: Jan Slezák

Účinkujících: 3

Historické drama. Píše se rok 1628, třicetiletá válka je téměř ve své polovině. Kdesi v zapadlé stodole se před jejími hrůzami schovává skupina potulných komediantů. Má ještě smysl vyprávět příběhy? Co má v takové době ještě smysl… Poutavá inscenace založená na mistrně napsaném textu střídá momenty veselé a dojemné. Čestné uznání za inscenaci hry a nominace na Národní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Děčín 2011 a cena poroty za roli Jakuba - Jan Slezák a za roli Markéty - Jana Trojanová (zároveň i cena diváků za nejlepší herecký výkon v ženské roli).

Videoukázka

 

Technické podmínky:

Elektro výbava a světla

K ozvučení a nasvícení představení potřebujeme připojení do běžné el. sítě 230V/16A. Pro zapojení světel je potřeba počítat s okruhem stavěným na větší proudovou zátěž. Prodlužovací kabely vozíme svoje.

Při našich představeních využíváme běžnou světelnou techniku dostupnou v divadlech, nebo v divadelních sálech. Vyžaduje-li představení zvláštní nasvícení, nebo světelné efekty, můžeme po dohodě s technikou přivést vybavení vlastní. Nedivadelní či otevřená prostranství (nádvoří, náměstí...) jsme také připraveni nasvítit z vlastních zdrojů.

Zvuk

K ozvučení představení využíváme bežnou zvukovou techniku dostupnou v divadlech, nebo divadelních sálech. Reprodukovanou hudbu máme nahranou na CD. Po dohodě můžeme přivést vlastní zvukovou aparaturu.

Scéna

Prostor pro hraní potřebujeme 5x3m, může být i trochu menší, přizpůsobíme se. Opona a tahy nejsou nutné, pokud jsou, využijeme je.