O nás

Spolek byl ustanoven v roce 1992 a v současné době registruje asi 35 členů a blízkých příznivců souboru. V repertoáru máme aktuálně 7 her, které hrajeme jak na prknech domovské scény - chrudimského divadla, tak i na zájezdových štacích. Jsme ryze amatérským souborem. Zajišťujeme si přípravu inscenací, režijní vedení i technickou stránku představení.

Za posledních 10 let jsme uvedli více než 10 premiér, aktivně se podílíme na rozvoji kulturního života v Chrudimi a chrudimském regionu. Během sezóny odehrajeme desítky představení, účastníme se divadelních přehlídek, připravujeme akce u příležitosti významných událostí ve městě. Každoročně organizujeme festival amatérského divadla Chrudimská opona, 9 let jsme pořádali Divadelní bál.

Příspěvky

Novodobá historie - období po roce 1989