mr.jpg Miroslava Rožková (v souboru od 2003)

Herečka, výtvarnice

Kde jste mohli Mirku vidět:

• Uklízečka (Rajský ostrov, 2002)
  • Macecha (O začarované Haničce, 2002)
  • Flávie (...není nad talíř sardinek!, 2004)
  • Cindy (Taková milá slečna, 2012)

Aktuální role:

• Vlasta (Dívčí válka, 2000)
  • Johana (Před půlnocí, 2007)
  • Emilka (Amant, 2010)

Nepřehlédnutelná členka spolku, která se na jevišti chrudimského divadla poprvé objevila v roce 2004. Tehdy se ujala alternace rolí Uklízečky (Rajský ostrov, r. 2002) a Macechy (O Začarované Haničce, r. 2002). Komediální talent předvádí divákům v krásné roli Flávie (...není nad talíř sardinek!, r. 2004). Pod režijní taktovkou Karla Břízi nastudovala roli Johany (Před půlnocí, r. 2007), za kterou získala cenu za herecký výkon na divadelní přehlídce Zlom vaz. Jest to kláda z rodu divadla jednoho herce. Pustila se do toho s vervou sobě vlastní a na premiéře sklidila zasloužené ovace. Dnes ji uvidíte v roli tety Emilky v komedii Amant. Mirka velmi ráda a nahlas zpívá. Snad proto si od kolegů vysloužila přezdívku "naše Šuláková".