jp.jpg Jana Plítková (v souboru od 2001)

Herečka, nápověda

Kde jste mohli Janu vidět:

• Hejkalice (O začarované Haničce, 2002)
  • Černoška (Rajský ostrov, 2002)
  • Kmotra Vědělka (Ženich pro čertici, 2007)
  • Vypravěčka/Chůva (O líném princi, 2010)
  • Paní Stanislava (Amant, 2010)

Rozhodně nejnadšenější člen spolku, který se stejným zápalem hraje, napovídá nebo třeba "jen" obsluhuje oponu. Herecky se představila v roli Hejkalice (O začarované Haničce, r. 2002) či epizodní Černošce (Rajský ostrov, r. 2002). Za ztvárnění role Hejkalice získala na divadelní přehlídce v Havlíčkově Brodě ocenění od poroty. V pohádce Ženich pro čertici si zahrála roli kmotry Vědělky, za kterou dostala v roce 2009 na divadelní přehlídce Pohádkový mlejnek cenu za herecký výkon. Dále jste ji mohli vidět v rolích vypravěčky, chůvy a královny v pohádce O líném princi a v roli Matky v komedii Amant. Jana je milovnice ostrých jídel a spolehlivá pomocnice při zajištění technické stránky představení i ostatních akcí.